Eurasia Rail 2019 Fuarına Katılım

Avrasya bölgesinin en geniş katılımlı fuarlarından birisi olan ve demiryolu sektörünün devlerini buluşturan EurasiaRail 2019 fuarının sekizincisi bu sene İzmir Fuar Alanında gerçekleştirilmiştir. Açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Selim DURSUN’un yaptığı fuara Başkanımız Sayın Dr. Ali ARIDURU’nun yanı sıra başta TCDD Genel Müdürlüğü olmak üzere Bakanlığımız yetkilileri katılmıştır. 
TCDD, TCDD Taşımacılık A.Ş., TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ gibi Bakanlığımızın demiryolu sektöründeki öncü kuruluşlarının da yer aldığı fuar alanında yerli firmalar yanında uluslararası şirketlerde demiryolu dünyasına yeni projelerini tanıtmak için yerlerini almıştır.   
Bakan Yardımcımız Sayın Selim DURSUN açılış töreninde, “Hep birlikte sektör içerisinde yaşanan gelişmeleri takip ediyoruz. 2011 yılında Ankara’da gerçekleşen Eurasia Rail’de yerli katılımı yüzde 40 iken bu yıl yüzde 60’lara ulaşmış durumda. Yerli markalarımızın sayısının artması çok önemli. Demiryolları bizim hükümet politikamız oldu. Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı 527 milyarlık yatırım yaptı ve bu yatırımın 126 milyar lirası demir yollarına ayrıldı. Hedef büyüterek ilerlemek, sektör içinde gerçekleşen çalışmaların artması ticaretin farklılaşmasına, karlılık oranının artmasına ve ülkemizin kalkınmasına neden olacak. Hep birlikte güzel yarınlar için çalışıyoruz. Fuarın bugün olduğu gibi yarınlarda da ufkumuzu açacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Fotoğraflar