YLYS Öğrencileri İstişare Toplantısı Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen YLYS (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Amacıyla Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme) seçmeleri sonucunda Bakanlığımız adına Havacılık ve Uzay Teknolojileri alanında yüksek lisans eğitimi almak üzere belirlenen bursiyerlerimize yönelik istişare toplantısı 9 Nisan 2019 günü Bakanlığımız toplantı salonunda yepıldı. 

Başkanımız Dr. Ali ARIDURU ve Bakan Danışmanımız Hüseyin Serdar YILDIRIM açılış konuşmalarını gerçekleştirmiştir. ARIDURU yaptığı konuşmada yüksek lisans amacıyla yurtdışına gönderilecek bursiyerlerimizin kendilerini yetiştirmelerinin önemini vurgulamıştır. Sadece yüksek lisans eğitimi alınan teknik konuların değil ortak proje yapma yeteneğinden ikili ilişkilerin geliştirilmesine kadar çeşitli alanlarda kendilerini geliştirmelerini tavsiye etmiştir. 

Konuşmacılar arasında TÜRKSAT A.Ş., ASELSAN, TUSAŞ ve ROKETSAN gibi havacılık ve uzay sektörünün ülkemizdeki öncü kuruluşlarının temsilcileri yer almış ve öğrencilerimize sektörel bilgi ve tecrübelerini aktarmışlardır. 

Milli Eğitim Bakanlığından YLYS yetkililerinin de katılım gerçekleştirdiği toplantıda YLYS tecrübesi olan Bakanlığımız personeli ile öğrencilerimiz arasında tecrübe aktarımı sağlanmıştır.

Fotoğraflar