Vestel Ar-Ge Birimine Ziyaret

Vestel Ar-Ge birimi ile yapılan görüşmeler sonucunda davet edildiğimiz ve 12 Ekim 2017 tarihinde Başkanımız Sayın Dr. Ali ARIDURU, Daire Başkanımız Sayın Mehmet Ali DEĞER ve Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı Faruk YILMAZ’ın katılımıyla gerçekleşen ziyarette Vestel Manisa yerleşkesinde şirketin genel faaliyetleri ve Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgiler paylaşılmıştır. 

Şirketin gelecek yatırımları içerisinde elektrikli araçların dolum istasyonlarının üretimi için hazırlandığı ve bu konuda yürütülen Ar-Ge çalışmaları sergilenmiş, akıllı telefon üretimi ile ilgili süreçler gözlenmiştir. 

Başkanımız Sayın Dr. Ali ARIDURU’nun ziyaret esnasında ülkemiz kaynaklarının korunması, yerli ve milli sanayinin küresel rekabette payının arttırılması için Ar-Ge’nin öneminin tüm paydaşlar tarafından kavranmasının çok önemli olduğunu belirtmiştir. Ülkemiz dev kuruluşlarının Ar-Ge konusunda üzerlerine düşen sorumlulukların büyük olduğunu belirten Başkanımız yapılan görüşmelerin ardından Vestel City yerleşkesinde teknik bir geziye katılmış ve devam eden üretimler ve üretim yöntemleri konusunda bilgi almıştır. 

Fotoğraflar